Chcete bydlet levně a dobře? Možnost zde jsou


Koupit si velký či třeba i jen malou garsonku, je rozhodně dobrým počinem. Nejenže tak člověk získá vlastní střechu nad hlavou, kterou může v případě potřeby kdykoliv prodat, ale zároveň bude mít jistotu bydlení, což v dnešní době není samozřejmost. Problém je, že bydlení je dnes drahé, a to nejen vlastní, ale i nájemní. Vyřešit by to do jisté míry mohly nové zákony, nicméně, než ty vejdou v platnost, může to trvat i dost dlouho. Najít si do té doby vlastní bydlení, které by nebylo zbytečně předražené, je však i přes nepříznivou situace na trhu stále možné. Che to se však dívat i na jiné možnosti, než jsou jen klasické byty, potažmo rodinné vilky.

Domek na prodej

Mezi takovými možnostmi lze najít i levné mobilní domy. Nejsou sice na první pohled ničím extra zajímavé, snad jen cenou, ale rozhodně dokáží nabídnout dostatečné množství komfortu, aniž by se člověk musel nějak zásadně uskromňovat.

Cena je největší výhodou těchto obydlí na kolech. Často je i poloviční oproti ceně adekvátní alternativě ve formě bytu, čí spíše v tomto případě garsonky. Mobilní domy z pochopitelných důvodů nejsou a ani nemohou být tak velké jako běžné byty. Musí se totiž celým svým objemem vlézt na silnici, což znamená nutnost zregulovat obytný prostor na minimum. Proto je také v těchto obydlí specifický druh praktického nábytku, díky němuž je se dá v mobilních domech žít docela pohodlně. Samozřejmě, že ve větším počtu lidí nedostatek volného prostoru bude pociťovat asi každý, avšak toto není bydlení pro více než tři lidi a nikdy nebylo.

Domek s palmami

Jiné možnosti využití

Mobilní domy, ať už nejnovější nebo minulých generací, byly vždy velice lákavé i pro mnohé podnikatele. I oni totiž potřebují prostory ke své práci a tento druh obydlí je často tou nejlepší, a hlavně nejlevnější možností. Domky tohoto typu se dají docela dobře přestavovat, díky čemuž mohou klidně sloužit třeba jako malé masážní salónky, případně jako prodejna čehokoliv.