Péče o obličejNetušíte se na to, jak budete vypadat starší? Nejspíš nikdo se netěší na to jak bude vypadat starší o mnoho let, ale bohužel se stárnutí nelze vyhnout. Bojovat s ním můžete pomocí vhodné péče nejen o obličej. Na náš vzhled má vliv sluneční záření i doplňky stravy, stejně jako strava a náš celkový životní styl. Pokud chcete vypadat dobře i ve vyšším věku, už před třicátými narozeninami se o sebe musíte začít starat. Nestačí jen používat obyčejnou kosmetiku, ale musíte se o sebe starat komplexně.

kolagenový prášek

Co určitě změnit
Neumíte si ráno představit bez kávy a cigarety? Co nejdříve se tohoto zlozvyku zbavte, protože kouření, špatná strava a nedostatek čisté vody vám jistě k mladistvému vzhledu příliš nepomohou. Naopak zdravější životní styl je to, co byste měli pro svůj vzhled udělat. Vyšší věk se totiž nepodepíše jen na našem vzhledu, ale i na zdravotním stavu, a ten se odráží zase na vzhledu. Je to takový začarovaný kruh, ze kterého vede cesta ven jedině tak, že budete dodržovat zásady zdravého životního stylu a budete každý den používat kvalitní kosmetiku. Co se týče jídla, je ideální doplňovat rybí kolagen, který je zodpovědný za elasticitu pokožky.

zralá žena

Pokud ho budete mít ve stravě dost, nebudete mít velké množství vrásek, a ty co budete mít, nebudou tak hluboké. Kolagen najdete třeba v hovězím mase a vývarech, ale mnoho lidí maso nejí. Pro tyto případy je ideální kladen doplňovat jinak, pomocí doplňků stravy. Abyste se vyhnuli nejen vráskám, ale například pigmentovým skvrnám, je potřeba používat kvalitní kosmetiku, a hlavně krém s UV faktorem, a to po celý rok. Používejte jej na obličej, krk, dekolt i ruce, protože právě na těchto místech je náš věk poznat hned. Kvalitní kosmetika by měla být samozřejmostí. Velice dobré výsledky má korejská kosmetika, která je navíc levnější než značky, které možná mne v koupelně i vy.