Vzhled betonového plotu vás příjemně překvapí


style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Betonové oplocení z prefabrikátů někteří lidé mohou podrobovat kritice, z hlediska estetiky. Připadá jim příliš fádní, jaksi umělé a nepřirozené. Může to tak být, ale i nemusí, záleží na tom, jak stavbu pojmete, a zda využijete některých optických triků.

Prostřídejte jednotlivá pole mezi sebou v odlišné barvě či vzoru

Když se staví betonový plot ve Znojmě, pokládají se jednotlivé panely na sebe, a kdo je velký „estét“, může mu vadit viditelnost spár. Jestliže má celé plotové pole vytvořit souvislou vrstvu v jednom povrchovém vzhledu, spáry budou vždy vidět a budou působit rušivě, i když jsou minimální. Můžete však využít psychologický trik a jednotlivé panely mezi sebou prostřídávat tak, aby vytvářely pomyslnou šachovnici. Tím se váš zrak zaměří zejména na ten šachovnicový efekt, a spáry mezi panely budou jeho přirozenou součástí – vyzní to podobně, jako u keramických obkladaček nebo dlažby.

zídka s popínavými rostlinami

Šachovnice může být vytvořena odlišnou barvou anebo jinou povrchovou strukturou, případně kombinací obojího. Takový plot vám bude připadat velmi atraktivní a přehlédnete u něj dokonce i drobné nedostatky, pokud tam nějaké budou, jako např. odštípnutý kousek povrchu apod.

betonový plot

Beton versus dřevo

Domníváte-li se, že se k sobě tyto materiály nehodí, pak si vyhledejte na Internetu některé hotové projekty, kde se s dřevem pracuje, a možná, že změníte názor. Provádí se to tak, že beton tvoří spodní sokl a horní část vyplní dřevěné latě. Dobrou volbou, co se týče vzhledu, jsou vodorovná prkna či latě, pokládaná přes sebe v mírném sklonu, tím vznikne pěkný plastický efekt a výsledek vás mile překvapí. Nesnažte se však o to, aby dřevo a beton byly striktně v jednom barevném odstínu, jednak se vám toho zřejmě nepodaří docílit, a pak mnohem lépe vypadá, pokud je dřevo v barvě silně kontrastující, např. beton bude šedý a dřevo červeno hnědé nebo okrové, anebo beton bude okrový a dřevo zas do zelena či do červena.