Bazén u domu


On si totiž otec spočítal, kolik je stojí návštěva koupaliště a pak spočítal, kolik je bude stát koupání doma. Asi není třeba rozebírat, co zvítězilo na celé čáře.

Takže bazén je plný vody a je jasné, že nejprve tam musí děti. Jekotu a vřískotu je kolem toho plno, takže i sousedi nahlížejí přes plot. Ti, co již bazén také mají jen s úsměvem pokyvují hlavou a jsou rádi. Alespoň konečně ti jejich hažarti přestanou chodit do jejich bazénu. A ti druzí sousedi, co bazén nemají, také kývají hlavou, ale bez úsměvu a závidí. A někteří již přemýšlí nad textem udavačského dopisu, kde se budou ptát, kde na to sakra bere.

Kde by na to vzal. Dnes je koupě bazénu běžnou záležitostí menší poloviny výplaty.

malý bazén

Jiná řeč je již ovšem o příslušenství. Nejvíce vyčerpá peněženku asi filtrace, a nejméně pak třeba teploměr, nebo plovák Chlorito. Nový majitel bazénu ještě netuší, čemu by mu tak ten plovák byl. Není to zase tak složité, jak to na první pohled vypadá. Slouží k dávkování chemických tablet. Ona totiž voda se časem znečistí. Prvotním faktorem je vítr a člověk. Ti dva nanosí do bazénu různé nečistoty. Ty viditelné okem sebere skimmer, nebo je zachytí filtrace. Ovšem ještě existují malinké a to takové, že je lidské oko skoro nevidí. Tyto drobné nečistoty klesají ke dnu, kde začnou hnít a hned tím také vytvářet různé bakterie, což je silně nežádoucí.

velký bazén

Taková sinice vám z vody udělá břečku raz dva a slabší jedinci na to mohou doplatit i zdravotními potížemi. Ne, není v tom smrtelné nebezpečí, ale jistě to ve vodě nikdo nechce mít. Proto je velmi výhodné a skoro nutné použít chloru, který s bakteriemi zamává tak, že už se k vám nikdy neodváží, bude-li ovšem chlor ve vodě stále. A to musí, jinak je po koupání. Nuže, až budete plovák vybírat, pamatujte, že nejlepší jsou u firmy Chlorito. Nechte si poradit třeba od prodavače, jak velký si objednat. Protože si jej jistě objednáte hned zde přes odkaz výše v tomto článku.