Originální kytarista


Určitě to znáte. Posloucháte rádio, nevíte, co moderátor pustí za písničku, ale už při prvních tónech poznáte, která to je. A nemusí to být jen podle melodie, někdy uslyšíte písničku i poprvé a stejně u prvních tónů poznáte, který zpěvák nebo která skupina ji bude hrát. Některé kapely používají tak speciální rytmy nebo zvuky, že uslyšíte pár tónů a ihned víte, že je to např. ZZ Top nebo Pink Floyd. Originalita těchto kapel jim pochopitelně vynesla slávu a nesmrtelnost.

kytara

Zvlášť kytaristi si rádi hrají se zvukem a zvukovými efekty, aby si vytvořili jedinečné kombinace a tím se jejich hra stala originální. Ono opravdu není jednoduché napodobit hru skutečných mistrů jako jsou Jimi Hendrix, Eric Clapton nebo Joe Satriani.

Kytarové efekty např. fulltone ocd v2 https://feedbackpedals.com/product/fulltone-ocd-v2/ si každý kytarista nastavuje podle sebe a vytvoří si svůj originální styl, protože kytarových efektů je celá řada a teprve jejich kombinací se využívá celého potencionálu elektrické kytary. Když kytarista nepoužívá kytarové efekty, ochuzuje se o spoustu zvuků a dozvuků, které tvoří celek se samotnou hrou na kytaru.

Pokud nevíte, jaký efekt si ke své kytaře koupit, není nic jednoduššího než navštívit první obchod s hudebninami a nechat si vše pořádně vysvětlit. V některých obchodech vám dovolí donést si vaši vlastní kytaru a efekt si přímo v prodejně vyzkoušet. Můžete si tam zahrát, protože ne každý efekt může „ladit“ s vaší kytarou, případně se vaším kombem, které ke hře také potřebujete.

kytara

Sóloví hráči na elektrické kytary, ale i kytaristi hudebních skupin věnují mnoho času trénování samotné hry na kytaru, ale kdyby nepoužívali kytarové efekty, jejich hudba by nebyla tak zajímavá, ale hlavně, nebyla by originální, protože právě kytarovými efekty se odlišují jednotlivé hráči mezi sebou.