Toustovač nebo sendvičovač


Prakticky se jedná o jedno a totéž. Jen mnozí si myslí, že tato praktická pomůcka je pouze na tvoření toustů, které zrovna u nich doma nefrčí. Omyl je pravdou, jelikož tento moderní přístroj můžeme použít i na jiné výtvory, jen záleží na typu přístroje. Nabídka je bohatá, takže je z čeho vybírat. Důležité je si zjistit veškeré dostupné informace, například nás tak trochu provede touto problematikou.
rozpůlený sendvič.jpg
Poté si můžeme vybrat, zdali nám bude stačit klasický a ten pak skutečně využijeme na tvorbu různých toustů nebo si raději připlatíme a zakoupíme multifunkční, který pak využijeme i na jiné pokrmy. Ač se to nezdá, pak v něm můžeme připravit vajíčka, grilovanou zeleninu, ale i oblíbené vafle. Většinou se pak označují jako 2v1, 3v1 nebo 4v1, to pak záleží na jeho dovednosti.
opečené toasty.jpg

Vybíráme design toustovače

Pokud ho budeme mít uložený v kuchyňské lince, tak nám asi vzhled vadit nebude. Pokud ale bude součástí kuchyně a jeho čestné místo bude na viditelné ploše, pak určitě bude na místě vybírat tento přístroj tak, aby ladil s prostředím. Samozřejmě také se může stát, že se budou cenové podstatně lišit, což je pochopitelné. Pouhý plastový obal, který je také, v nabídce barev je podstatně levnější variantou. Dražší modely se pak pyšní nerezovou ocelí. Další možnosti výběru se pak soustředí i na tvar našich výtvorů. Můžeme tvořit čtverce, trojúhelníky, ale i různé pohádkové postavičky.
nůž a toasty.jpg

Příkon a funkce

Tady se krásně uplatní pravidlo, čím vyšší příkon, tím rychleji budeme mít pochoutku na stole. Má to ale jeden háček a tím je vyšší spotřeba elektrické energie. Na pár toustů nepotřebujeme zase dlouhou potřebu proudu, takže nepůjde o nějak závratnou částku. I když se jedná o jednoduchý přístroj, je vybavený řadou funkcí a různých prvků, které nám pomáhají v provozu. Patří sem světelná signalizace, která nám oznámí nejlepší čas, kdy můžeme vložit tousty dovnitř, dále některé mají spouštěcí tlačítko, regulaci teploty, protiskluzové nožičky, ochranu proti přehřátí a další. Toustovač je skutečně výhodný produkt do našich domácností.