Tak to je ale průšvih


Pokud jsme ve fázi, že si uvědomujeme, že je třeba s naší váhou něco dělat, tak rozhodně to nebude tak zlé. Stále je ještě šance. Není důvod hledat oporu ve věku, dědičných dispozicích a kdo ví, na jaké výmluvy jsme schopni ještě přistoupit. Obezita se začíná rozmáhat, rozšiřovat a dokonce zasahuje i dětskou populaci. Je to skutečně žalostný stav. Kdo ale chce a má odhodlání to změnit, tak se mu to zajisté podaří. Bude to chtít hodně změn, ale především stravovacích návyků a také změnit jídelníček. Pokud máme pocit hladu, tak můžeme přizvat na pomoc Sibutramin cena se nikdy nevyrovná ceně, kterou budeme muset investovat do léků, až se začnou objevovat vážné zdravotní problémy, kdy se bez chemické léčby neobejdeme.

zhubnutí

Co můžeme změnit?

  • Sestavit si nebo nechat si vyrobit od výživového poradce vyvážený jídelníček, který bude především bohatý na všechny potřebné suroviny.
  • Přidat potraviny s vyšším obsahem bílkovin, ty nás totiž dostatečně zasytí na dlouhou dobu, což nepovede k přejídání.
  • Zařadit vlákninu, která má samozřejmě svůj význam, i když zrovna nehubneme. Vláknina je další expert na zasycení, navíc srovná hladinu cukru v krvi, nebude nás doslova pronásledovat takzvaná mlsná kamarádka. Samozřejmě má i další zdravotní benefit a to je prevence rakoviny tlustého střeva.
  • Víc pít, jelikož voda je pro tělo nezbytně nutná, ale i prospěšná, protože naplní dostatečně žaludek. Ovšem zase ne nadměrně, to by nám ledviny moc nepoděkovaly.

obezita

  • Zeleninu jíst v neomezeném množství. Je zvláštní, že totiž zrovna ona obsahuje nejen dostatek vlákniny, ale zároveň zpomaluje vyprazdňování žaludku a tím samozřejmě vyplavování hormonu, který bychom mohli žalovat. Kdyby to samozřejmě šlo, protože on je zodpovědný za ty hladové pocity, co nás nutí stále něco hledat k jídlu. Tak a to bychom měli viníka. No ne docela, kdybychom samozřejmě nechtěli, tak se také nepřejídáme.
  • Spánek má rovněž vliv na naši postavu. Je důležité jeho vyhrazenou dobu nepodceňovat a snažit se jí naplnit. Tělo potřebuje odpočinout, jinak si můžeme všimnout, že když jsme unavení, tak stále něco uzobáváme a svoji únavu zaháníme tímto způsobem.
  • Zařadit do denního rituálu pohyb. Stačí každý den malá procházka nebo jízda na kole, koloběžce, zašlapat si na rotopedu a podobně.