Skvělé letní osvěžení – domácí limonády


Hledáte výborné letní osvěžení, netradiční zimní nápoj nebo něco nového na grilovačku? Pak jsou pro vás domácí limonády tou správnou volbou. Domácí limonády nabízí v horkých letních dnech skoro ve všech kavárnách, cukrárnách i restauracích. Věděli jste ale, že si takovou limonádu můžete vyrobit i doma a nebude vás stát ani zdaleka tolik jako v restauraci? Stačí vám k tomu výborné sirupy na domácí limonády.

domácí citronová limonáda

Sirupy do limonád už nemusí být pouze ovocné, jak jste zvyklí, ačkoliv jsou nejpoužívanější. Můžete vybírat z klasických ovocných citrónových, malinových nebo jablečných sirupů. Pokud ale toužíte po něčem exotičtějším, můžete sáhnout například po sirupech z manga nebo arónie. Tyto sirupy jsou výborné s ledem, ozdobené ovocem v horkých letních dnech. Bylinné sirupy si možná spojíte spíše s nalitím do čaje místo cukru, výborné jsou ale i v limonádách. Můžete je kombinovat s různým zmrzlým ovocem. Vzniknou vám zajímavé chutě, kterými jistě překvapíte své hosty. Výborně se ke kombinaci hodí bezinkové a meduňkové sirupy. Stejnou funkci splní i květinové sirupy, které svou neobvyklou chutí jistě potěší každého nadšence bylinek a něčeho nového. Dnes se dají koupit i zimní sirupy, pokud tedy v zimně zatoužíte po něčem teplém, co vás zahřeje, můžete si udělat teplou zázvorovo-pomerančovou limonádu, která vás určitě zahřeje.

citronová limonáda

A jak si takovou domácí limonádu ze sirupu připravit? Naprosto jednoduše. Do džbánu či sklenic nalijete na dno přiměřené množství sirupu. V létě přidáte led, ovoce, snítky bylinek a zalijete obyčejnou nebo perlivou vodou. Přidáte slámku a můžete podávat. Ovoce volte podle toho, jaký sirup používáte, abyste podtrhli chuť sirupu, tzn. že k jahodovému se nejlépe hodí jahody a k pomerančovému zase pomeranče. Pokud se rozhodnete použít na ozdobu i bylinky, je výborná máta nebo meduňka.