Cestování a tipy


Milujete cestování a neumíte si bez něj představit svůj život? Trávíte rádi čas s přáteli, rodinou či sami? Uklidňuje vás cestování a zároveň ve vás vyvolává adrenalin? Tak to musíte znát nějaké tipy a triky na cestování. My se zde na nějaké podíváme.

A) Letenky

Mnoho cestovatelů má nějakou svou oblíbenou stránku, přes kterou kupuje letenky. Někteří v tom zase tápou. Je dobré, abyste se nezaměřovali pouze na jednu stránku s letenkami a projeli jich více. Na různých stránkách může mít různá cena a v jiné datumy. Neexistuje prostě stránka, na které byste zůstali vždy na 100 %. Kamarádi vám časem můžou doporučit jinou stránku na levné letenky nebo vy jí objevíte sami. Pokud chcete létat jen po Evropě, tak zkuste využít nízkonákladové aeorlinky. Často se lidem zamlouvají více, jelikož za ně nedáte tolik peněz.

hobby

B) Rezervace

Častokrát, prakticky pořád, se stává, že lidé jsou tak natěšeni, nemůžou se dočkat a chtějí mít cestovatelský zážitek perfektně naplánovaný. To se bohužel často nevyplácí. Občas je dobré si počkat na nějakou lákavou a dobrou nabídku. Letenky se většinou kupují tak tři měsíce před odletem, jelikož jsou opravdu levné. Takže zde nakupujte dříve. Ale co se nevyplácí rezervovat moc dopředu, tak jsou to většinou nějaké výlety po okolí ne na lodích. Určitě jste už někde slyšeli nebo jste četli, že většinou společnosti potřebují svou loď naplnit, proto na poslední chvíli jsou schopni snížit cenu hodně nízko. A to se vyplatí.

hobby

C) Platby

Dávejte si pozor ohledně svých platebních karet. Před odletem si zkontrolujte, zda nemáte od své banky dány vysoké poplatky při výběru v zahraničí. Taky si dávejte pozor na bankomaty v zahraničí, které nevypadají úplně vábně nebo máte pocit, že to nebude úplně bezpečné. Většinou jsou těmi divnými místy hotely, jelikož se vám pak na účtu objeví více stržených peněz, než jste vybrali a než jste vlastně počítali. Některá taková místa si účtují vysoké poplatky a zároveň kurzy můžou být až moc vysoké.

Toto jsou takové ty nejzákladnější tipy, které se vám třeba při vašem výletu hodí.