Pořiďte žárovky levnějiNa výměnu světelného parku ve Vašem příbytku se připravte důkladně. Chce to čas na sečtení a upřesnění všech světelných zdrojů. Také kalkulačku. Ale nejpodstatnější bude sehnat nejlevnější led žárovky na trhu! Tím se náklady na celou výměnou razantně sníží!

dobrý rozpočet

Inu, máte co dělat.

Věřte, že děláte dobrou věc pro celou svou rodinu! Uspořit za osvětlení je jednou z cest, která se vyplatí. Sice budete muset počkat, než se vyrovnají náklady za pořízení, ale i tak se vyplatí tento krok podniknout! Když se Vám podaří objevit nejlevnější led žárovky, potom bude návratnost Vašich investic podstatně rychlejší. Proto se do pořizování nového úsporného osvětlení nepouštějte zbrkle. I když Vás popohání brzká radost z úspory.

  • Nejprve se projděte bytem s papírem a tužkou.
  • Sepište všechna svítidla a žárovky v nich.
  • Žárovky si přesně popište, co se týče patice a výkonu.
  • Udělejte si i poznámku pro svoje potřeby, a to kvůli tomu, abyste si snadněji zapamatovali, zda se jedná o lampu, nebo stropní světlo. Velikost LED žárovky je také podstatná.
  • Hned poté si dejte kávu a připravte se na sčítání peněz, které musíte vydat. A to se bez oblíbeného moku dost dobře nedá. To bude totiž darda!

Možná by bylo dobré, pro lepší pocit, sečíst si celkovou spotřebu za měsíc v současném stavu. A potom v tom stavu, který nastane po instalaci LED žárovek. Abyste se nezhroutili hned po tom úděsném numeru, které Vám kalkulačka ukáže, až sečtete náklady! Ale potom Vás potěší další součet. A ten se bude týkat nejlevnějších led žárovek, které nakonec pořídíte. Celková suma se podstatně sníží. Vaše duševní rozpoložení tak zůstane nedotčené.

izolovaný model

Je Vám to jasné?

Když to máte teď tak pěkně nalajnované, není prostor na otálení. Čím dřív si obstaráte úsporné, ale zároveň nejlevnější led žárovky, tím dřív budete spořit svícením. Paradoxní, viďte? Ale tak to je!