Pomocníci na ladění kytary


Co je kytara

Jedná se akordický strunný hudební nástroj, na který se drnká prsty nebo trsátkem. Klasická kytara má šest strun. Hra je velice jednoduchá. Spočívá ve stiskávání strun v určitých hmatech. Tyto úchyty se nazývají akordy, které ovládáme levou rukou a udávají tony. Pravá brnká o struny a určuje tempo písně.

kytary

Oblíbenost mezi lidmi

Jestliže se rodiče rozhodnou, že povedou své dítě k hudbě. Po většině vybírají mezi klavírem, kytarou či houslemi. Děti však nejvíce baví a zůstávají u kytary. Není divu. Je to poměrně skladný a praktický nástroj, které lze vzít všude s sebou. Zahrát na ní za každé situace a každou píseň, to umožňuje kytara. V pubertálním věku se chlapci snaží získat pozornost slečen různým způsobem. Není tajemství, že dívky tíhnou k těm, kteří jim zazpívají a zahrají romantický hit. Ve výpočtu důvodů popularity kytary bych mohla pokračovat. Kytara je zkrátka nejoblíbenější hudební nástroj, na který se naučí téměř každý.

Starost o kytaru

Tak jako každý hudební nástroj i kytara potřebuje péči. Nefungovalo by, kdyby si hráč jen tak z ničeho nic bez přípravy vzal ledajakou kytaru, kterou najde na půdě po předkovi. Co se s kytarou stane časem? Při používání i při nečinnosti se kytary samovolně rozlaďují. Ty levnější varianty se dokáží rozladit i po jedné písni. Ty kvalitnější v dokonalém stavu vydrží déle.

ladička

Jak kytaru naladit?

Ladění probíhá pomocí kolíků, na kterých jsou namotané struny. Otáčením se samotnými kolíky struny více či méně natahujeme a tím hledáme ideální chtěný ton. Běžný laik nepozná pouhým sluchem, zda je struna již ideálně naladěná. Pomocníky jsou ladičky. Začátečníci a domácí samouci využívají na začátcích ladící aplikaci na telefon, která není vždy přesná. Doporučuje se ladění kytary podle ladičky, která se připne na kytaru. Postupně se brnká na jednotlivé struny a ladička radí, zda snížit či zvýšit ton. Strojů na ladění je mnoho druhů, nejjednodušší je však ta elektrická.