Jak zařídit malý byt a nezbláznit se? Udělejte si plán a vyhněte se výrazným barvám!


Zařizujete si nový byt a máte strach, jak to všechno zvládnete? Zařídit byt není snadné, ještě těžší je ale zařizování malého bytu, kde je málo místa.

Jak zařídit malý byt a nezbláznit se? Udělejte si plán a vyhněte se výrazným barvám!

Zařizování interiéru není rozhodně snadné, pokud ale máte před sebou zařizování malého bytu, bude to o něco horší. Boj s místem představuje velkou překážku, pokud nebudete mít jasný plán, jak by měl váš budoucí byt vypadat, daleko se nedostanete. Jak to tedy všechno dokonale naplánovat a na jakých detailech záleží? Pokud se budete držet pár osvědčených rad, určitě budete s výsledkem spokojení.

pexels-photo-6782424

Každá věc má své místo

Ještě před tím, než se vrhnete do malování a nakupování nábytku, si v klidu sedněte a udělejte si v hlavě jasnou představu o tom, jak by váš budoucí nový byt měl vypadat. Celkový dojem z malého bytu by neměl být přeplácaný, prostory by neměly působit příliš stísněně, takže je dobré začít tím, kdo všechno bude v bytě bydlet. Od toho se odvíjí to, kde budou postele, kde by měly stát skříně, pohovka a podobně. Představte si, jak by to ideálně mělo vypadat a celý byt důkladně přeměřte. Od rozměrů se pak musí odvíjet výběr vhodného nábytku a vybavení.

Pak už je čas popřemýšlet nad barvami. Nejprve se malují stěny, těm se uzpůsobuje design nábytku, v malém bytě ale rozhodně zapomeňte na výrazné barvy, které prostoru zbytečně ubírají na vzdušnosti a naopak jej úplně pohltí. Do malých bytů se hodí jedině barvy jednoduché, přírodní a neutrální, s bílou nebo béžovou to určitě vyhrajete. Doplňky, tapety se pak mohou postarat o nějaké to oživění. Stěny by však měly zůstat ve světlých barvách. Do malých pokojů se ale hodí i pastelové odstíny, pokud se to s nimi nepřehání. Opticky prostor také zvětšují zrcadla, proto popřemýšlejte i o jejich umístnění.

pexels-photo-6890412

Jak na výběr nábytku

Velmi důležité je i vybírání nábytku. Všichni víme, že bez něj se neobejdeme, je podstatnou součástí každého interiéru, nábytek by měl do malého bytu pasovat jako ulitý. V tomto případě je nejlepší vyhnout se nákupu nábytku v běžných obchodech, budete až příliš limitování již danými rozměry. Navíc vestavěný a na míru vyrobený nábytek dokáže ušetřit i mnoho volného prostoru a ve skříních pak budete mít pořád dost místa na ukládání věcí. Výhodou nábytku, který si necháte udělat na míru je i to, že budete přesně vědět, z jakého materiálu je nábytek zhotoven a budete moci mluvit i do toho, jak bude vypadat a sami si zvolíte vhodný dekór https://www.sten-skrine.cz/h1107.

V malém bytě je úložný prostor neskutečně důležitý, každý nepořádek je totiž hodně na očích. Věci roztahané po bytě narušují dobrý dojem. Udržování pořádku je tak jednou z věcí, která zpříjemní život i v malém bytečku.