Zařiďte si vlastní kancelář!


Doba, kdy byla velká část zaměstnanců donucená k tomu, aby pracovali z domova vedla k tomu, že si spousta firem uvědomila, že v tomto období byli zaměstnanci mnohem více aktivní, produktivnější a také ve finále firmy ušetřily na nákladech za teplo, světlo a dalších výdajích. Tento fakt vedl k tomu, že firmy přistoupily k částečné práci z domova i při běžném pracovním rozpoložení. To pro zaměstnance ovšem znamená vytvoření si vlastní kanceláře u sebe doma. Jak tedy zařídit kancelář, tak, abychom se v ní cítili oblíbeně, ale zároveň v nás vzbuzovala stále nové nápady a byla pro nás klidným místem na přemýšlení?

Počítač a klávesnice

Hlavním faktorem je, abychom zde měli ticho. Je tedy vhodné upozornit rodinu na to, že v pracovní době mají jednat tak, jako byste opravdu v práci byli. Nebudujte tak kancelář například společně s dětským pokojem anebo jako součást v pokoji obývacím, kde se schází celá rodina a jsou zde přítomni. Do pracovny Fa-havlicek byste měli mít přístup jen vy, abyste si zde udržovali svůj styl uložení věcí a pracovní atmosféru.

Mezi vhodné barvy, které byste měli volit do kanceláře, patří například hnědá, cappuccinová, béžová, světle žlutá anebo lososová. Zkrátka by se mělo jednat o barvy, která jsou spíše ze světlých odstínů, působí tedy klidně a nenásilně. Rozhodně nesahejte po barvách jako je červená, tmavě šedá a další podobné barvy, které by mohly na vaše psychické rozpoložení působit agresivně anebo depresivním dojmem. V kanceláři by se rovněž měla nacházet okna, aby zde byl dostatek přirozeného světla a také stálý přísun čerstvého vzduchu. Tyto aspekty skvěle působí na náš mozek, který díky takovýmto obyčejným věcem bude stále ve střehu, svěží a bude dostatečně okysličován, takže byste neměli být tak rychle unavení.

Vybavení kanceláře

Další veledůležitou součástí každé kanceláře je samozřejmě správné a pohodlné křeslo. Volit byste jistě měli z kvalitnějších řad, které zaručí, že vaše záda nebudou při dlouhém pracovním nasazení trpět a následně nebudou bolestivé. Zapomínat bychom také ale neměli na to, že i se sebelepší židlí bychom to se sezením neměli přehánět, protože při něm trpí naše zdraví. Je důležité se tak v pravidelných časových intervalech alespoň protáhnou, udělat pár kroků anebo měnit stále svou sedící polohu. Střídat také můžete stání se sezením. Vaše záda vám budou jen vděčná.

Kancelářské doplňky také nejsou jen tak pro ozdobu. Je velice dobré trávit dostatek času s jejich výběrem, protože právě ony zaručí, že budete mít vše vždy po ruce a nebudete tak muset od práce neustále odbíhat a přerušovat tak tok svých myšlenek.