Buďte paní svého času


Nevyspalá, s kruhy pod očima, rozmrzelá, neatraktivní, nestíhající vůbec nic…taková přece nechcete být během mateřské dovolené nebo snad ano? Mnoho maminek se často jen pousměje pod výrazem mateřská dovolená, ona to v první řadě žádná dovolená totiž není. Mateřská dovolená je totiž mnohdy větší dřina než třísměnný provoz. V noci se skoro nevyspíte, ráno vstáváte brzy a večer pozdě uleháte. Vaříte, perete, uklízíte, staráte se o dítě a nějak už nezbývá čas pro vás. Co s tím? Dá se vůbec nějak zorganizovat čas? V první řadě je potřeba uvědomit si, že superhrdinové existují opravdu jenom ve filmech. Je tedy naprosto v pořádku, že někdy vše nejde jako po drátkách. Důležité je, nehroutit se z toho.

roztomilé miminko

Určitě jste se ještě před narozením dítěte v duchu pošklebovala svým kamarádkám, které zarputile tvrdily, jak málo času si na sebe vyšetří. Není potřeba přeci vše stihnout hned, některé věci zkrátka stačí odsunout na vedlejší kolej, nebo ne?

Mateřství rozhodně není procházka růžovou zahradou, a pokud žena nedokáže dobře zorganizovat svůj čas, s největší pravděpodobností se zblázní nebo bude pod návalem neustálého stresu. Mateřství je ale období, které si máme užívat. Je tedy zapotřebí si každý den naplánovat, jedině tak zvládnete celou mateřskou dovolenou co možná s největším klidem.

novorozený chlapeček

Pomoci může i čerstvý vzduch, být celý den zavřená společně s dítětem v obývacím pokoji není zrovna tou nejlepší variantou. Pořiďte odrážedlo pro holčičky nebo kluky a vyrazte společně do přírody. Je důležité občas i odpočívat, rozhodně není zapotřebí mít dům jako klícku a uklízet každý den, vlastně by se vám to ani nepovedlo. Uvařit můžete na pár dní dopředu a rázem budete mít víc času, který můžete smysluplně využít.

Myslete i na sebe a během volna se třeba vzdělávejte, zajděte na kávu s kamarádkou, postěžujte si a všechno najednou půjde daleko jednodušeji.