Recept na dvě jednoduché masky na vlasy, které hravě zvládnete i vy!


Na úvod pouze krátké upozornění: pokud podobnou věc zkoušíte poprvé, rozhodně si na celou proceduru vyčleňte volný večer, nebo alespoň více času – nikdy nevíte, jak moc se vám to napoprvé povede a vše je přeci jenom pokus omyl, jeden klidný kosmetický večer rozhodně neuškodí. Pokud se však budete držet návodu krok po kroku, neměl by nastat absolutně žádný problém, právě naopak, dosažené výsledky jenom potěší. Většina odpůrců domácích masek argumentuje především složitým vymýváním, dle mého však stačí neexperimentovat a dělat vše tak, jak je napsáno a vyzkoušeno. Uvidíte, že například vajíčka dokáží hotové zázraky. Co tedy potřebujeme?
žena na slunci.jpg

Klasická maska na poničené vlasy

Připravíme si:
·         2 vajíčka
·         Lžičku a misku
·         Trošku bílého jogurtu (čím kvalitnější, tím lepší)
Nejdříve si připravíme misku, do které oddělíme žloutky a vše důkladně zamícháme, dokud nám nevznikne jednolitá směs. Přidáme jednu lžíci bílého jogurtu a znovu důkladně promícháme. Směsí následně potřeme vlasy po celé jejich délce a necháme působit dvacet minut. Po uplynutí požadované doby vlasy důkladně opláchneme, nejlépe studenou až vlažnou vodou, podle potřeby použijeme šampon či balzám. Vlasy necháme uschnout a je hotovo.
Doporučený interval: 2x za týden
foukání fénem.jpg

Banánová maska na roztřepené konečky

Potřebujeme:
·         1 banán
·         2 vajíčka
·         Bílý jogurt
·         Mixér
Postupujeme velmi obdobným způsobem. Oddělíme žloutky, které důkladně promícháme, přidáme jogurt jako v prvním případě. Banán vložíme do mixéru, mixujeme tak dlouho, dokud nezmění konzistenci na kaši bez cucků. Poté vše slejeme, promícháme, nanášíme na konečky vlasů. Vše necháme opět nějaký čas působit, následně opláchneme.
TIP! Dejte pozor na důkladné rozmixování, opravdu není nic příjemného na vyčesávání drobných banánových zrnek z vlasů.
Doporučený interval: 1x za týden