A, C a E – aloe vitamínové trio, které funguje na každé pleti!


Každá pleť má šanci využít vlastností, které nabízejí vitamíny A, C a E. Pojďme se seznámit s jejich schopnostmi a zjistit, že aloe je jejich dokonalým zdrojem.

·        Vitamin A pro krásnou pleť

Vitamín A rozpustný v tucích se nazývá retinol. Jedná se o antioxidant. Tento antioxidant účinně bojuje proti volným radikálům odpovědným za procesy stárnutí. Není bezvýznamné, že ovlivňuje také vývoj mnoha nemocí. Ochrana proti jejich útokům je proto důležitou věcí pro celé tělo, nejen pro kůži.
Vitamin A je primárně zodpovědný za revitalizaci nebo obnovu epidermis. Má vyhlazovací efekt, což znamená, že můžete zvládnout jemné vrásky. V dermis se pod vlivem jeho přítomnosti stimuluje produkce kolagenu a elastinu. Tyto složky jsou nezbytné pro udržení pevnosti, napětí a správné hydratace pokožky. To je zvláště důležité po 25 letech, kdy se přirozené procesy produkce kolagenu zpomalují a v určitém věku se úplně zastaví.
listy aloe vera a krém

·        Vitamín E

Vitamin E se nejčastěji nazývá vitamínem mládí. Je schopen neutralizovat volné radikály, díky nimž – jako vitamin A – zpomaluje procesy stárnutí kůže. Je to silný antioxidant, který má schopnost vázat vodu a zajišťuje její správnou hydrataci. Vitamin E obsažený ve složení aloe, zlepšuje pevnost pokožky a zvyšuje produkci kolagenu, což mimo jiné určuje její pružnost.
aloe vera rostlina

·        Vitamin C – jeden z nejsilnějších antioxidantů

Mezi nejsilnější známé antioxidanty patří vitamín C nebo kyselina askorbová. Díky své přítomnosti ve složení aloe tato rostlina účinně odpuzuje útoky volných radikálů. Pokud v těle chybí vitamin C a je dodáván do pokožky pomocí pečlivě vybraných kosmetických přípravků, můžete se spolehnout na lepší přísun do krve a lepší vstřebávání živin. Vitamin C může snížit produkci melaninu, čímž rozjasní pleť. Kromě toho pravidelné používání přípravků s obsahem vám umožňuje redukovat malé vrásky. Strava, která obsahuje vitamin C, nebo použití kosmetiky s tímto složením, zaručuje zachování pevné, krásné a zdravé pokožky po velmi dlouhou dobu.