Žárovky Osram Cool Blue se zařadily mezi nejvyhledávanější modely na trhu


Kvalita za rozumnou cenu – tímto již téměř zprofanovaným sloganem bychom mohli označit autožárovky Osram Cool Blue. Ostatně, můžete se o tom sami přesvědčit na některých motoristických fórech nebo na nákupních, vyhledávacích či slevových serverech na Internetu podle nezávislých recenzí. U tohoto modelu se prakticky nestává, že by jej někdo odsuzoval a zatracoval. Řidiči bývají spíše příjemně překvapeni deklarovanými parametry až v okamžiku, kdy usednou za volant a rozpoznají rozdíl od původních halogenových žárovek.

křižovatka

Čím Vás mohou překvapit

Barva světla – již název napovídá, že se výrobce orientoval zejména tímto směrem, aby řidiče oslovil jak efektivitou, tak i praktičností. Bílé, lehce namodralé světlo, které je pro provoz homologované a tudíž schválené, budí dojem, že jde o instalované světlomety s xenonovými výbojkami. Co je však podstatné, je vliv této barvy na komfort při řízení. Běžné halogenky totiž vyzařují světelný kužel o teplotě chromatičnosti zhruba 3200 K, jde o teplý odstín, který po určité době za volantem unavuje a může způsobit nepozornost nebo navodit mikrospánek. Pro řízení vozidla je však optimální chladnější odstín, který se přibližuje dennímu slunečnímu svitu.

provoz noční

Navozuje bdělost a tím snižuje tvorbu hormonu melatoninu, který připravuje organismus ke spánkové fázi. Řidič zkrátka nesmí za jízdy usínat a ztrácet koncentraci. U tohoto výrobku můžete očekávat teplotu chromatičnosti 4200 K a zároveň o přibližně jednu pětinu více světla ve srovnání s halogenovými žárovkami.
Lepší viditelnost překážek – ve tmě jsou lépe viditelné jak překážky, tak i dopravní značení. Neměli byste tedy snadno přehlédnout směrovou tabuli, svislé a vodorovné značky, nerovnosti, výmoly a překážky na silnici, stejně tak prostor pravé krajnice, kde se pohybují chodci a cyklisté, a odkud do vozovky mohou vběhnout i zvířata.