Výroba šperků z korálků a lapače snů


Přemýšleli jste už nad tím, že si sami doma vyrobíte nějaký šperk? Můžete si vyrobit náušnice, náramky, náhrdelníky, a to jen za pár korun. Věděli jste, že je to i levnější, než byste si koupili korálkový náramek někde na stánku? Tyto ruční práce zvládnou i větší děti. Výrobky pak můžete i darovat, nebo s nich vymyslet i další ozdoby.
náramek z korálků
1.       ŠPERKY Z KORÁLKŮ
Co budete potřebovat:
·         Korálky různého typu, barev a velikosti
·         Korálky či přívěsky za ozdobu náramku
·         Tenká elastická niť (Beadalon elastomer 0,5mm), která je určená na korálky
·         Jehla s malou hlavičkou, náprstník
·         Pokud budete chtít tak se dá zakoupit i stojan na pletení korálků
mix korálků
Jak na to (základ):
·         Na niti si uděláme menší suk. Na náramek asi 16 cm dlouhý budete potřebovat asi 20 kuliček korálků ve velikosti 8 mm. Záleží, jakou velikost si zvolíte.
·         Připravte si ozdobné korálky či přívěsky, které chce do náramku přidat a tím jej ozdobit.
·         Navlíkneme si jehlu a navlíkneme i první kolárek. Ten obkroužíme a provlíkneme ještě jednou aby se nám upevnil konec a nevyvlíklo se nám to.
·         Vždy si připravte niť, která bude delší než výsledný náramek. Při použití elastické nitě doporučuji navlékat dvojitě.
·         Po navléknutí všech korálků a ozdob utáhněte uzel, který bude co nejblíže korálkům.
·         Nezapomeňte jej utáhnout opravdu pevně, aby se vám uzlík nerozvázal.
Náramky můžete vyrábět různé. Dá se na ně použít i kožená šňůrka nebo tenký drátek. Když si nakoupíte i koncovky na náramky a háčky na náušnice, můžete si sami vyrobit až několik druhů náušnic, a to nejen pro sebe ale taky pro své blízké.
 
 
 lapač snů
 
2.       LAPAČ SNŮ
 
Co budete potřebovat:
·         Dřevěný nebo kovový kruh
·         Silnější provázek, bavlnka nebo kožená šňůrka
·         Tenká ale pevná bavlnka nebo nit různé barvy
·         Korálky nebo ozdobné kamínky
·         Pírka na ozdobu
Jak na to:
·         Kruh nahusto omotáme silnou bavlnkou. Pozor, aby kruh nikde nevykukoval. Poté vytvoříme pevný suk. Než začneme kruh vyplétat, uvážeme si ještě bavlnkou větší očko, za které bude lapač pověšen.
·         Volně přivazujeme tenkou bavlnku kousek po kousku ke kruhu a dodržujeme téměř pravidelné rozestupy. Poslední úvaz bavlnky je od prvního vzdálen o menší úsek než ostatní.
·         Začneme navazovat druhé kolo tak, že bavlnku přivážeme doprostřed obloučku úvazu předešlého kruhu. Celkově se nám začne postupně vytvářet pavučinka.
·         Ve druhém nebo třetím kole vyplétání začneme navlékat korálek a zajistíme jej malým uzlíkem. Další korálek navlékneme doprostřed výpletu na poslední úvaz, do něj můžeme také schovat poslední zajišťovací uzlík.
·         Peříčka spojíme vždy po dvou k sobě a na bavlnku nad ně navlékneme dva korálky.
·         Úplně nakonec si ustřihneme dvě stejné délky bavlnky, na kterých jsou nachystaná peříčka. Ty pak přivážeme ve stejné výšce na obě strany kruhu. A máme hotovo.
Lapač by se měl věsit buďto nad dveře nebo vchod do pokojů anebo ke vchodu do bytu. Tak vás bude správně chránit před zlými sny. Vždy musí být zavěšeny volně, aby se sny mohly správné zachytit. Lapač je stejně jako korálkové šperky, vhodný jako dárek.