Polypropylenové sáčky s klopou – šikovný pomocník


Plastové sáčky zdomácněly snad v každé rodině. Vyrábí se v mnoha velikostech, jako volné, nebo s uzavíracím mechanismem. Stěží si bez nich dokážeme představit náš život, zvláště v situacích, kdy nevyhovuje balení do papírových obalů. Mezi nimi našly své uplatnění i polypropylenové sáčky s uzavírací klopou.

medvídci v sáčku

Zdravotní nezávadnost – polypropylen je materiál, běžně využívaný ve zdravotnictví, při výrobě domácích potřeb (např. kuchyňské nádoby), i v potravinářském průmyslu. Balí se do něj chléb a pečivo a mnoho dalších výrobků, které shledáváme běžně na pultech obchodů. Můžete tedy bez obav vložit do polypropylenového sáčku s klopou třeba i svačinu, i když na to nejsou primárně určené. Máme tím na mysli, že v nich lze i dlouhodobě přechovávat hračky pro děti, části stavebnic, puzzle, korálky, navlékací šňůrky a mnoho dalších drobností, s nimiž si děti hrají. Polypropylen neabsorbuje, ani nevydává pachy, stejně tak žádné toxické látky.

PP sáčky jsou průhledné – v jistém smyslu to je výhoda, neboť při skladování uvidíte dovnitř a nemusíte sáček popisovat. Nejsou však vhodné jako vnější obalový materiál pro odesílání zásilek, k tomu byste měli použít buď papírový karton, nebo polyetylenové barevné neprůhledné sáčky s lepicí vrstvou.

ovoce v pytlíku

Různé velikosti – vyrábí se pro ukládání těch nejmenších drobností, jako jsou např. drobné šroubky náramkových hodinek, řetízky, prsteny atp. ve velikosti nejčastěji 8 x 12 cm. A dále střední velikosti 13 x 18 cm, anebo 16 x 20 cm, samozřejmě i většího rozměru 40 x 60 cm. V domácnosti se větší rozměr hodí i pro ukládání textilu a sezonních oděvů v šatní skříni.

Jednoduché použití – sáčky s klopou nemají žádný složitý systém uzavírání, jednoduše předměty vložíte dovnitř a sáček uzavřete překládací samolepící klopou. Nepotřebujete tedy ani lepicí pásku, ani provázek. Lepidlo klopy je dostatečně pevné, aby obal uzavřelo, ale pokud byste chtěli mít záruku, že dovnitř nepronikne prach, ani vlhkost, využijte raději sáčky s uzavíracím jezdcem (zipem).