Když má řidič upito


Pokud člověk požil alkohol, mělo by být naprostou samozřejmostí, že až do úplného vystřízlivění neusedne za volant. Protože by v opojeném stavu mohl způsobit nejeden problém, klidně i s fatálními následky.
To je tedy teorie. Jenže co praxe? Co třeba situace, kdy by to člověk třeba sice i rád dodržel, jenže si tak jaksi až příliš pozdě vzpomněl, že je třeba někam odjet, a teď už má upito? To snad má zůstat na místě, s nímž nemá mnoho společného, zatímco ho jinde i s jeho vozem čekají? To tu má svého plechového miláčka nechat a dostat se do zamýšleného cíle své cesty po svých nebo za pomoci taxislužby nebo nějakého jiného typu veřejné hromadné dopravy? A pak se sem pro své auto zase kdovíjak komplikovaně vracet?pouliční ruch
Docela zapeklitá věc. Problém, jenž má ale – tedy přinejmenším v Praze – vcelku jednoduché řešení. Zde si totiž člověk může hravě telefonicky objednat odvoz vozu.
Co to znamená? To znamená, že když se ocitne ve výše popsané situaci, tedy popije na jiném místě, než na které se odsud má i se svým vozem ještě před vystřízlivěním dostat, může si jednoduše zavolat na dispečink této firmy a zajistit si, aby byl odvezen. To však nikoliv klasickým taxíkem, ale tak jaksi specificky. Svým vlastním automobilem, ovšem s pomocí jemu úplně cizího řidiče.
Firma někomu takovému zkrátka pošle v dohodnutý čas na dané místo firemní auto se dvěma řidiči. Jeden z nich usedne do zákazníkova auta za volant a odveze dotyčného, kam je potřeba, a druhý je ve služebním voze následuje, aby pak kolegu opět vyzvedl, až bude služba odvedena.ulice v noci
Nikdo, kdo požil alkohol, tak už není v naší metropoli nucen řešit dilema, zda jet někam v podnapilém stavu a riskovat dost možná i velice neblahé následky, nebo zůstat na místě, kde zůstat neměl, což může rovněž znamenat problém. Každý se tak může svým autem bezpečně dostat tam, kam je mu toho zapotřebí. Spolehlivě. A co chtít víc?